Ziołowe wysiewy

Tak jak powiedziałam Wam w poprzednim wpisie - nie warto siać za wcześnie. Ja przez taką pochopność musiałam ponowić wysiew większości zasianych na początku marca ziół.

Tak jak powiedziałam Wam w poprzednim wpisie – nie warto siać za wcześnie. Ja przez taką pochopność musiałam ponowić wysiew większości zasianych na początku marca ziół.

A dlaczego? Bo po prostu padły. Wzeszły i padły. Najprawdopodobniej miały za zimno i za mało światła. Tak wyglądały 10 marca:

A tak kolejne 10 dni później (20 marca):

Jak widać utrzymała się tylko kolendra (co rośnie jak szalona 🙂 ) oraz trochę oregano. Resztę zasiałam jeszcze raz. Najpierw usunęłam ziemię z pustych komórek, wypełniłam świeżą mieszanką i posiałam nasionka. Przy okazji dodałam jeszcze: Jiaogulan, jarmuż, sałatę liściową i sałatę majową.

Teraz może temperatury za oknem nie są jeszcze wiosenne, ale słońca jest coraz więcej – i to jest najważniejsze.

Dość ładnie za to rośnie stewia. Może nie jest demonem prędkości 😉 ale rośnie w górę, i wygląda zdrowo.

W ostatnią środę (20 marca) razem z ziołami posiałam też rukolę, roszponkę i pietruszkę do małych wiaderek:

Z tych trzech, rukola postanowiła wygrać konkurs na najszybszy wzrost i już pokazuje spore kiełki 🙂

Majeranek, bazylia i trawa cytrynowa nadrabiają za inne roślinki i rosną ładnie w górę 🙂

A tak poza tym, nie chwaliłam się Wam moim nowym nabytkiem! Jakiś czas temu kupiłam (w końcu!) mini szklarnię balkonową i w niej trzymam wszystkie siewki – zabezpieczone przed kotem i mogą stać przed samymi drzwiami na balkon i wygrzewać się w słoneczku 🙂

Polecam Wam serdecznie taką szklarenkę – u mnie sprawdza się rewelacyjnie 🙂 Przynajmniej na razie 😛

9 comments

A ja mam pytanie z innej beczki. Widzę, że wysiewasz bardzo gęsto nawet w małych pojemniczkach, tak pewnie się robi:) Czy potem przerywasz, czy raczej flancujesz? Mam na myśli rukolę, bazylie itp ziółka:) A jak z Papryką? Posadzić do wielodoniczki czy spokojnie do większej jednej i potem przesadzać??
Pozdrawiam i mam nadziję, że wszystko nam urośnie i wiosna w końcu przyjdzie!!!

aż miło popatrzeć jak tak wszystko rośnie (;

Mi póki co wszystko ładnie rośnie. Muszę się wybrać na dniach do ogrodniczego po brakujące nasionka 🙂

Ja juz nie moge sie doczekac by zaczac wysiewac rozne warzywka i kwiatki do ogrodka.
Zapraszam do odebrania wyrozniena Liebster Award 🙂

Dziękuję 🙂

Witam 🙂 Zasiałam rukolę ponad tydzień temu i rośnie jak szalona. Jet to mój pierwszy wysiew rukoli, dałam do maluteńkiej doniczki, tu jest zdjęcie ( http://1.bp.blogspot.com/-fjofJdciK_g/UVBg5kYLhCI/AAAAAAAACGM/NN1nkrkxMN0/s1600/IMG_0089.JPG ). Kiedy i w jakim momencie zdecydować się na rozsadę? Mam kilkanaście wzeszłych rukoli i nie wiem też w jakim odstępie od siebie je zasadzić (gdzieś chyba wspominałaś o 15cm?). Pozdrawiam serdecznie!

Piękna 🙂 Rozsadź je jak wykształcą pierwszą parę liści właściwych. Tak, pisałam o 15 cm jeśli chcemy aby wytworzyły większe rozetki. Generalnie im mniej im dasz miejsca tym mniejsze urosną. (przynajmniej wszerz :P) 🙂

U mnie szczypiorek pięknie się pnie do góry razem z bazylią i pomidorkami:)
Mam pytanie z innej beczki. Kupiłam dziś narcyzy i szafirki, w bardzo małych doniczkach, cebulki ledwo się mieszczą. Czy powinnam je przesadzić do większych doniczek??

One lubią ciasno 😉 Ale możesz je np posadzić razem w większej doniczce 🙂 Będą ślicznie wyglądać!

Dodaj komentarz