Papryczki Chili – przesadzanie

16 lutego posiałam na watę 2 odmiany ostrej papryki - Pimenta i Cyklon. Pimenta już po tygodniu gotowa była do przesadzenia. Zobaczcie jak wygląda teraz!

16 lutego posiałam na watę 2 odmiany ostrej paprykiPimenta i Cyklon. Pimenta już po tygodniu gotowa była do przesadzenia. Zobaczcie jak wygląda teraz!

23 lutego, równo tydzień po zasianiu przeniosłam Pimentę do ziemi.

Wykiełkowały wszystkie nasionka, które posiałam – całe 5! 🙂 Wszystkie razem poszły do kubeczka po śmietanie, posadzone w mniej więcej równych odległościach od siebie.

Przysypałam je lekko ziemią, przykryłam podziurkowaną folią i w tej postaci wróciły na  chwilę (1-2 dni) do łazienki, aż do momentu kiedy nie zaczęły spod tej ziemi wychodzić.

Dzisiaj już w zasadzie wszystkie są spore. Rosną ładnie. Trochę się wyciągają ze względu na brak  mocnego słońca (chociaż cały dzień stoją pod lampką 😉 ) ale to nie szkodzi – później po prostu głębiej je posadzę.

Na razie rosną razem – jak wykształcą 1-2 pary liści to je rozsadzę do osobnych doniczek.

Jeśli chodzi o drugą odmianę, to 3 z 4 posianych nasion już wykiełkowało a 4te jest na granicy 🙂 Czekam na nie i pewnie jutro wieczorem lub w poniedziałek też przesadzę je już do ziemi.

Z innych nowości – wysiałam dziś kilka ziół i porobiłam sadzonki pelargonii – ale o tym opowiem Wam jutro 😉

3 comments

O! ja wczoraj posiałam 3 nasiona zwykłej papryki z ciekawości czy cos z nich będzie. Twoje widać dobrze sie maja – byle tak dalej. Pozdrawiam

Ale będziesz miała papryczki! 🙂

Ja posiałem 4 nasiona bezpośrednio do ziemi 27/01 i wyszły 3. Mam troszkę większe od Twoich:)

Dodaj komentarz