Balkony 2012

7 comments

Cześć 🙂 uwielbiam Twojego bloga, czytam, robie notatki i czekam na nasionka ostrych papryczek, lada dzień siejemy 🙂 to bedzie pierwszy raz, szykuję się jak na wojnę 😉
Mam pytanie z nieco innej beczki- często widuję, między innymi u Ciebie w powyższej galerii, rośliny posadzone w takich jakby mini baliach cynkowych- w zasadzie nie wazne w czym, chodzi mi o problem z otworami na odpływ wody.. czytałam o tym na internecie ale opinie sa skrajen rozne, jedni, mówią, że można z odpowiednim drenażem, inni odradzają pomimo wszytsko. A Ty co byś radziła? Podobają mi się stare naczynia w formie doniczek. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź 🙂 gorąco pozdrawiam i byle do wiosny!

Dobry drenaż wystarczy 🙂 No i ostrożne podlewanie 🙂

A gdzie kupić dobra miętę? Bo ja kupiłam w markecie, ale była mało aromatyczna. Chodziło mi o miętę pieprzowa, albo cytrynowa 🙂

Najlepiej u ogrodnika bezpośrednio, na giełdach kwiatowych albo np. w Ogrodach Ziołowych.

wspaniały blog, i zbiory piękne! w zeszłym roku moja mięta się nie udała: wyrosła malutka, zaatakowąły ją ziemiórki i uschłą. czy Twoja mięta jest z rozsady, czy kupiłaś sadzonki? a może moja doniczka była za mała? (chyba 4 l, ale dość płytka i szeroka). pozdrawiam prawie wiosennie:)

Mięta jest dość trudna w uprawie z nasion. Ja kupowałam w zeszłym roku sadzonki, zimowały na balkonie – za jakiś miesiąc okaże się czy przeżyły 😉 Dla mięty nie ma czegoś takiego jak za mała czy za duża doniczka – poradzi sobie wszędzie 🙂 (a jak będzie jej za ciasno to wypuści „wąsy” do doniczki obok 😉 )

Dodaj komentarz