Kalendarze biodynamiczne – styczeń i luty 2014

Dopytujecie się i dopytujecie, więc nie pozostało mi nic innego jak zacząć publikację kalendarzy biodynamicznych na rok 2014 :)

Dopytujecie się i dopytujecie, więc nie pozostało mi nic innego jak zacząć publikację kalendarzy biodynamicznych na rok 2014 🙂

Tak jak w zeszłym roku – będę je publikować co 2 miesiące. Teraz otrzymujecie kalendarze na styczeń i luty 2014, a pod koniec lutego opublikuję (prawdopodobnie najważniejsze w całym sezonie 🙂 ) kalendarze na marzec i kwiecień. W sam raz na wysiewy 🙂 Teraz zapraszam Was do siania rzeżuchy lub rukoli – w sam raz do kanapek 🙂

Więcej informacji na temat samego kalendarza biodynamicznego znajdziecie tutaj: kalendarz biodynamiczny.

A oto obiecane kalendarze 🙂

kalendarz biodynamiczny styczen 2014

kalendarz biodynamiczny luty 2014

17 comments

Bardzo ciekawa strona. Ja korzystam z kalendarza biodynamicznego rolników i ogrodników. Każdego dnia informuje on co można robić w ogrodzie. Proszę o informacje jakie kwiaty można zasiać w ogrodzie na suszki. Znam tylko zatrwiany. Napisalam projekt dla naszej wsi i w związku z tym muszę zasiać poletka kwiatowe na suche bukiety. Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Dużo korzystam z kalendarza bio . kupiłam już kapustę ozdobną i zatrwian . zasiałam w kubeczkach nasionka z działki szałwię i petunię ,na parapecie. Pozdrwaiam serdecznie czekamy za wiosną:):):)

Chyba musze Twojego bloga mojej mamie pokazać ona uwielbia ta tematykę 😀

Witam! Chciałabym się dowiedzieć czy może ma Pani ochotę podzielić się nasionkami papryczek, które widziałam na blogu. Od tego roku zaczynam taką poważniejszą ich uprawę i chciałabym skolekcjonować różne odmiany 🙂

Marto napisz do mnie na mejla 🙂 ba***@sl*************.pl

Sławka Kitkowska

Bardzo fajny kalendarz. Czy wie ktoś gdzie można taki kupić? Dzięki

Ten konkretny nie jest na sprzedaż 😉 jednak są rożne kalendarze ogrodnika / biodynamiczne dostępne normalnie w księgarniach.

No cóż, nic tylko czekać 🙂 Ja się już zaopatrzyłam w nasiona takich kwiatów i ziół jak:
ZŁOCIEŃ KARŁOWY
BAZYLIA SAŁATOWA
KOPER NISKI
DMUSZEK JAJOWATY
BAZYLIA GRECKA
CZUBATKA UBIORKOLISTNA
SMAGLICZKA NADMORSKA BIAŁA I FIOLETOWA
KOLENDRA SIEWNA
GROSZEK PACHNĄCY KARŁOWY
PIETRUSZKA NACIOWA GIGANTE D’ ITALIA
BAZYLIA WŁAŚCIWA
Ogólnie to czuję już wiosnę 😀

No to będzie pięknie! 🙂

To oczywiscie nie koniec 🙂 Na parapecie czeka 23 szt. sadzonek pelargonii z jesiennych szczepek 🙂

Łohoho! 🙂 Gdzie Ty to pomieścisz? 😉

Mnie przywiozła synowa z Turcji nasiona palmy z 8 szt. wzeszło mi 6 ,2 zatrzymałam sobie ,a reszte wydałam i są dosyć ładne tylko przy jednej schną czubki mają już po 30 cm, . Pozdrawiam:)

Świetnie!
Właśnie dostałam nasiona herbaty (camelia sinensis) 6 sztuk, z ładnym opisem, co i jak zrobić. Zastanawiam się, czy już mogę zabierać się za sadzenie.
Z Wysp Kanaryjskich przywiozłam też nasiona kaktusów i palm i też zastanawiam się, czy już mogę coś z tym robić, czy lepiej poczekać na luty (w Irlandii wiosna przychodzi nieco wcześniej).

Ja bym jednak mimo wszystko poczekała aż dni będą trochę dłuższe – będzie łatwiej 🙂

Na jakieś podstawie określa się takie kalenarze?

Określa się na podstawie położenia księżyca, a dokładniej gwiazdozbioru w jakim się w danym dniu znajduje. Więcej informacji tutaj: Kalendarz biodynamiczny

Czy publikowane przez Ciebie kalendarze są oparte na obecnych, astronomicznych położeniach gwiazdozbiorów i planet?

Dodaj komentarz